کیفیت هوای ۱۹ ایستگاه در وضعیت قرمز

تشدید آلودگی هوای تهران در یک روز بارانی/ کیفیت هوای ۱۹ ایستگاه در وضعیت قرمز

کیفیت هم‌اکنون هوای پایتخت ۱۴۵ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و کیفیت هوا در ۱۹ ایستگاه در شرایط قرمز قرار دارد.

 بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در ایستگاه‌های ‌ اقدسیه ( منطقه ۱)، شریف( منطقه ۲)،دانشگاه علم و صنعت(منطقه ۴)، دانشگاه تهران( منطقه ۶)، ژئوفیزیک( منطقه ۶)، تربیت مدرس(منطقه ۶)، ستاد بحران( منطقه ۷)، پارک رازی( منطقه ۱۱)، میدان امام خمینی( منطقه ۱۲)، پیروزی( منطقه ۱۳)،  پارک شکوفه( منطقه ۱۴)، پارک قائم( منطقه ۱۸)، شادآباد( منطقه ۱۸)، فرمانداری شهرری( منطقه ۲۰)، و شهرداری مناطق ۱۰، ۱۵، ۱۱، ۱۹، ۲۱ در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲، اتوبان محلاتی( منطقه ۱۴)، پونک، گلبرگ( منطقه ۸)، میدان فتح( منطقه ۹)، مسعودیه( منطقه ۱۵) و فرمانداری شهرری( منطقه ۲۰) و شهرک چشمه( منطقه ۲۲) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۸۸ آلوده‌ترین ایستگاه تهران بوده است.

لازم به ذکر است کیفیت هوا در هیچ ایستگاهی در شرایط قابل قبول نیست.

همچنین در ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی( منطقه ۱)، سوهانک(منطقه ۱)، پاسداران، میدان فتح( منطقه ۹)،، اتوبان محلاتی(منطقه ۱۴)، پارک سلامت( منطقه ۱۷)، شهرری و شهرداری مناطق ۲، ۴، ۱۶ و ۲۲ ذرات معلق کمتر از۲.۵ میکرون به عنوان آلاینده شاخص هوای پایتخت ثبت نشده است.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی توصیه می‌کند امتناع از رفت و آمدهای غیر ضروری به مراکز شهر ها برای افراد سالمند و خردسال و به‌ویژه افراد با سابقه بیماری و ریوی، اجتناب از فعالیت های ورزشی در سطح شهر، تا حد امکان عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است./ایسنا

فیش حقوق

دیدگاهتان را بنویسید